Ölü Ozanlar Derneği Türkçe Dublaj İzle | Film izle, HD Film izle, 1080p Film izle, 720p Film izle

  Ölü Ozanlar Derneği Türkçe Dublaj İzle

  IMDb8
  • "Ölü Ozanlar Derneği", hakikaten devrimci bir bakış açısına sahip olan kitap/filmlerden birisi. Gerek anlatımı, gerekse de başroldeki Robin Williams'tan genç oyunculara dek, herkesin üst düzey performans göstermesi filme lezzet katıyor. Filmde yer yer gerçeküstü göndermeler ve arkadaşlar arası dayanışmayı çok etkili bir şekilde dışavuran sahneler mevcut... 1950’lerin Welton Akademisi ciddi, disiplinli ve akademik çevrelerde saygınlığı yüksek olan ancak gerikafalılığın iktidarda olduğu bir okuldur. Okul yönetiminin muhafazakar ve ortodoks tavırları okulu öğrenciler için sıkıcı ve bunaltıcı bir yer haline getirmektedir. Fakat yeni İngilizce öğretmeni John Keating’in okula atanmasıyla çok şey değişecektir... Keating öğrencilerine ders kitaplarını yırtıp atmalarını, kalıplaşmış düşünce şekillerinden uzaklaşmalarını ve hayatlarını dolu dolu yaşamalarını öğütlemesiyle okulun statükocu tavrına son derece zıt bir profil çizmektedir. Öğrencilerini şiir ve nitelikli edebi yapıtlarla tanıştıran Keating onların pek çoğu üzerinde derin bir etki yaratır ve onların geleceğe dair hayallerinin şekillenmesini sağlar. Elbette Keating’in yaklaşımının okul yönetimi tarafından farkedilmesi ve üstüne gidilmesi uzun sürmeyecektir. Fakat okul müdürü Nolan Keating’i okuldan uzaklaştırma kararı aldığında hayatlarını değiştirdiği öğrencileri Keating’i savunmak için harekete geçerler. 1989’da dört dalda Oscar’a aday olan Ölü Ozanlar Derneği, Tom Schulman’a En İyi Senaryo ödülünü getirmişti. Williams'ın da, ilerici öğretmen rolüyle destan yazdığını ve kariyerinin en iyi oyunlarından birini çıkardığını da söylemek mümkündür...

  Oyuncular ve Yönetmen
  Facebook Yorum
  Yorumlar
  • döndü demir 1 Ay, 3 Hafta Önce

   gerrçekler ve hayaller..acı....

   Cevap Yaz 0 0

  • Erkan İnce 4 Ay, 3 Gün Önce

   düşünsenize..8 yıl ilköğretim 4 yılda lise eder 12 yıl.12 yıl boyunca bu çocuklara neden hiç dostoyevski okutmazlar düşündünüz mü?
   bir şeylere uyanmasınlar diye!!

   Cevap Yaz 3 0

  • Seda Yasemin 6 Ay, 1 Hafta Önce

   İdealist bir öğretmenin hayatın sadece kitaplardaki ders bilgilerinden ibaret olmadığını, inançları, yaşamak için yaşamak değil de gerçekten yaşamanın önemini öğrencilerine öğretmesi, onlara değer vermesi ve anlaması üzerine kurulu harika bir film. Ben bir öğretmenim ve onun kadar idealist bir öğretmenim. Bu film gerçekten benim için çok anlamlı oldu. Kendimi gördüm başrolde. Eğitim sisteminin kanayan yaralarına çok güzel değinmiş ve sistemdeki bozuklukları çok güzel vurgulayan ders verici bir filmdir.

   Cevap Yaz 2 0

  • sburbor 7 Ay, 1 Hafta Önce

   mükemmel

   Cevap Yaz 1 0

  • özlem çimen 7 Ay, 1 Hafta Önce

   Ama nial ölüyo süper bi film

   Cevap Yaz 3 0

  • zeynep fenerci 7 Ay, 3 Hafta Önce

   ilk başlarda çok sıkıcı diye düşündüm hatta bununla birlikte başka bir film daha seyrettim ama sonlara doğru sadece ekrana kilitlendim…harika bir film…

   Cevap Yaz 0 1

  • irem yılmazer 9 Ay, 3 Hafta Önce

   bir film bu kadar etkileyici olurr çokk beğendim

   Cevap Yaz 1 1

  • Srkn 1 Yıl, 4 Gün Önce

   Tek kelimeyle hRİKA

   Cevap Yaz 1 1

  • migalbay

   migalbay 1 Yıl, 2 Hafta Önce

   Tek kelime ile “süper film” yillar önce sinemaya ilk geldiginde de izlemistim

   Cevap Yaz 0 2

  • frida 1 Yıl, 1 Ay Önce

   film bir ergen filmi içinde bir kaç mesaj var lakin iğrenç bir abd sineması örneği çünkü klasikleşmiş kadın erkek tipleştirmeleri toplumu tek tipleştirmeye yönelik ve bu hep abd sinemasında var bu filmde de görüyoruz diğer verilen mesajları söylüyecek olursanız kitaplarda bu ve daha fazlası olan mesajlar ztn var.ama Robin Williams ztn iyi oyuncu idi belki filmi farklı görmemizi sağlayan odur diye düşünüyorum.

   Cevap Yaz 3 9

  • fikri bak 1 Yıl, 1 Ay Önce

   harika bir film

   Cevap Yaz 4 1

  • 8 Diğer yorumları gör

  GÜNÜN ÖNERİLEN FİLMİ

  Mezarına Tüküreceğim 3 2015 Full HD Türkçe Altyazılı izle 152 kişi izledi 1 kişi beğendi 0 kişi yorum yaptı IMDb5.2 Mezarına Tüküreceğim 3 2015 Full HD Türkçe Altyazılı izle ( I Spit on Your Grave 3 )

  TARTIŞMA KONULARI

  BENZER FİLMLER